CANNIBAL CH 50 HLAVA

Kytarový zesilovač, osazený výhradně elektronkami, s výkonem 50 Watt.

canibal_ch50.jpg, 34kB canibal_c50.jpg, 34kB

VLASTNOSTI

Cesta k vývoji tohoto zesilovače byla vedena požadavky kytaristů současnosti. Tři kanály umožňují s pomocí samostatných korekcí zvolit Zvuk a přebuzení zesilovače tak, že v něm musí najít každý, pro každý hudební žánr to své. Jednostranné použití zesilovačů je u ostatních firem hlásáno jako výhoda. To však zavádí kytaristy často k chybnému rozhodnutí při koupi zesilovače a následné zklamání s vlastnostmi.


FILOSOFIE KONSTRUKTORA

Jako kytarista a konstruktér jsem si vyslechl mnoho názorů špičkových kytaristů. Rovněž názory těch méně úspěšných, jež by rádi šli jejich cestou. Pak si koupí konkrétní značku a model zesilovače. Myšlenka, vyrobit zesilovač, na němž se dá nastavit zvuk čistých Fenderů pro country a bles nebo moderní metalový zvuk Engl a Messa Boogie, Marhall a další, jichž jsem opravova a tedy i slyšel stovky, mne vedla touto cestou.

Výsledkem je tento zesilovač. Umí hrát skutečně vše a malou změnou na ovládacích prvcích se může změnit charakter zvuku velmi podstatně. To je někdy problém při nastavení zvuku. Proto mám pro každého kytaristu výtisk mustru, do něhož si může své nastavení označit. Domnívám se, že vznikne fórum, kde si budou moci majitelé sdělovat svoje postřehy a zvuky zesilovače navzájem předávat. Nebudu proto připravovat seznam těchto nastavení, odpovídajících jiným modelům jiných firem. Jen pro ukázku dám k dispozici nastavení pár nejznámějších modelů s charakteristickými zvuky.


KANÁLY

ČISTÝ, s korekcemi třípáskovými, gainem, reverbem-pružinovým a volume se dá nastavit hlavně jako bluesový, odpovídající zvukem Fenderu. Mírné přebuzení lze nastavit až do grunch.

ZKRESLENÝ, s korekcemi třípáskovými a následnou, velmi podstatnou korekcí VOICING s měnitelným kmitočtem pro zdůraznění harmonických má dva stupně zkreslení. Tyto dva kanály mají tak velký výběr zvukových možností, že rozebírat je detailně by zabralo několik stran textu.

VÝKONOVÝ ZESILOVAČ s elektronkami EL 34 nebo 6L6, nebo KT 88, umožňuje nastavení ve třídě B, AB, A. Poskytuje 50 Watt sinus v rozsahu 40 Hz-24 kHz do impedance 4, 8, 16 Ohm. Linkový výstup s transformátoru ja galvanicky oddělen. Jeho úroveň se dá nastavit. Max 2 Volty.

Efektové smyčky jsou na úrovni 300 mV.

CANNIBAL CH 50 T je vyroben se stejnými vstupními a výstupními vlastnostmi. TRIODY 520 B, jež jsou zde použity, jako výkonové elektronky najdete pouze u firmy AYON AUDIO a EMISSION LABS. Jsou to unikátní výkonové triody. Obě tyto značky vyrábí jedna firma pana Schenfelda v malých sériích. Je to výkonnější verze triod 300 B, používaných pro nejvyšší HI-END zesilovače. Ty zesilovače pro hifi vyrábíme rovněž. U takto osazeného kytarového zesilovače však kytarista musí počítat s podstatně vyšší cenou. Pak ovšem dosáhne SKUTEČNĚ TRIODOVÉHO ZVUKU.


Double King III Home