Tube Preamp Double II

Studiový předzesilovač, osazený výhradně elektronkami.


tube_preamp_double2.jpg, 25kB

KONSTRUKCE

je realizována tak, aby v signálové cestě nebyly žádné polovodiče. Tomu odpovídají i vlastnosti. U nahrávacího zesilovače jsou důležité parametry jako dynamika, zkreslení, kmitočtový rozsah, odstup rušivých signálů, vstupní a výstupní impedance a zesílení. Rovněž přebuditelnost. Tyto vlastnosti realizovat pomocí čistě elektronkového předzesilovače není snadná záležitost.

OSAZENÍ

Proto má tento předzesilovač jako vstupní elektronku nízkošumovou pentodu EF 86 a dále triody ECC 83. Na výstupu triodu ECC 99. Tato kombinace umožňuje dosáhnout všech požadovaných parametrů. Vstupní signál oddělují symetrizační transformátory a na výstupu jsou rovněž transformátory.


LIMITER

Je navržen tak, aby omezoval hlavně nežádoucí signálové špičky. Má omezení do 6 dB.


POUŽITÍ

Pro studiové účely nahrávání mikrofonem nebo nástrojů s elektrofonickým výstupem. Vstupní citlivost se dá měnit v rozsahu 60 dB pomocí Gainu a dále přepínačem, takže ji lze snížit na úroveň linkovou. Hlavně je však preamp určen pro mikrofon. Limiter je pouze doplňkovým prvkem, nelze od něho očekávat vlastnosti kvalitních a drahých studiových zařízení. Slouží pouze pro omezení signálových špiček v rozsahu 6 dB. To však stačí pro omezení zkreslení a limitace, tomu odpovídající.


PARAMETRY

Technické specifikace
Vstupní citlivost:2 mV – 600 mV
Vstupní impedance:1 MOhm
Výstupní impedance:600 Ohm
Výstupní signál:max. 2.7 Volt
Kmitočtový rozsah:30 Hz – 28 kHz / - 2 dB /
Zesílení:A=10 – 60 dB
Limiter:- 6 dB
Odstup signál/šum:- 70 dB
Phantom: :48 V DC
Napájení:120 / 230 Volt AC
Konektory:XLR-vstupy a výstupy
JACK – výstupy
Hmotnost:5,8 kg
Rozměry (WDH):48x260x88 mm

Tube PreAmp 1 Home